Новини

“Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо” – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у нашому закладі з нагоди 90-ї річниці Голодомору в Україні.

Здобувачі освіти Домаської гімназії взяли участь у тематичному конкурсі малюнків "Голодомор: трагічні уроки історії ", метою якого було вшанування пам'яті невинно убитих людей, виховання у дітей любові і шани до хліба. В наш час дуже важливо виховувати патріотичні почуття на основі усвідомлення уроків історії, тому даний конкурс є способом спонукання дітей до вивчення нашого минулого.

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість.

З нагоди свята сьогодні, 21 листопада, в нашому закладі пройшли години спілкування для учнів 1-9 класів на честь вшанування Революції Гідності – події в історії сучасної України, яка змінила життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе в ньому.

Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі.

На календарі вже листопад, останній місяць осені. Попереду на нас чекає зима. Якою саме вона буде - невідомо, але підготуватись до неї варто. Холод, вітер, мороз - супутники зими, тому варто пам’ятати, що в разі не дотримання правил запобігання переохолодженню і обмороженню можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Тож, наша сьогоднішня зустріч з учнями початкових класів і учнями 7-9 класів була присвячена профілактиці переохолодження і обмороження. Детальніше дітям про це розповіла медична сестра гімназії Оксана Вікторівна.
Також учні мали відповідати усно на питання з теми (з чим добре впоралися), а наймолодші - пограли в інтерактивну гру.

Інформація дуже важлива і доречна, проте сподіваємося ,що нашим дітям вона на практиці не знадобиться.

Бережіть себе і будьте здорові!

Учні 5 та 6 класів КЗ "Домаська гімназія" відвідали Лозівське районне управління ГУ ДСНС України в Харківській області.

Заняття зі школярами провели рятувальники. Вони навчали учнів елементарних правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, ознайомили з пожежно-рятувальною справою.
Захід розпочався з повчальної лекції. Працівники управління розповіли учням про засоби пожежогасіння та показали на практиці, як користуватися вогнегасниками. Наголосили, що основне в разі виникнення небезпечної ситуації – не допускати паніки. Потрібно спокійно, але швидко евакуюватися з приміщення та чітко виконувати всі необхідні дії. Рятувальники розповіли, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їхньої швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувалися поруч з технікою та мали змогу роздивитися костюми, в яких працюють пожежні.

Цікавою та актуальною також була розповідь про вибухонебезпечні предмети в ''Класі безпеки ''. Рятувальники навчили учасників заходу першочерговим діям у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, повідомили,які служби слід викликати в такій ситуації.

Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість професії пожежника-рятувальника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів із професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеки життєдіяльності.

Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію.

30 жовтня згадують у багатьох інформаційних ресурсах як День гарбуза в Україні. Це неофіційне свято, однак, вже давно стало традиційним у дошкільних навчальних закладах та у школі. День гарбуза – став доброю осінньою традицією.

З нагоди свята учні 4 класу разом із класним керівником на канікулах завітали до Домаської бібліотеки-філії, де на них чекала пізнавально-розважальна програма.

День гарбуза – це нагода відчути позитивні емоції, радість спілкування та добрі традиції, а також чудова альтернатива Хелловіну.

Класні керівники початкових класів Домаської гімназії влаштували для своїх учнів розваги на свіжому повітрі. Спортивно-розважальний захід відбувся 14 вересня 2023 року.
Вчителі підготували для дітвори рухливі ігри та спортивні естафети. Окрім цього діти разом з викладачами спостерігали за змінами в природі, відпочивали, грали у футбол, малювали на асфальті. На завершення, щоб поповнити сили, влаштували спільний перекус.

День здоров'я для вихованців і учнів Домаської гімназії

Як у Домаській гімназії розпочали навчальний рік.

Лист УОМС Лозівської міської ради Харківської області від 01.06.2023 р. № 01-24/92 "Щодо участі в еспериментальному проєкті у частині надання дітям, які потребують особливої соціальнї уваги та підтримки, послуг з оздоровлення та відпочинку за принципом "гроші ходять за дитиною""